Ortodoncja

Ortodoncja

Obecnie większość z nas pragnie mieć piękny uśmiech .Stał się on wizytówka naszego społeczeństwa . Między innymi z tego powodu ,wielu pacjentów zgłaszających się do naszego gabinetu jest zainteresowanych leczeniem ortodontycznym. Czasami zachodzi konieczność przeprowadzenia takiego leczenia ze względów zdrowotnych , w celu poprawienia funkcji narządu żucia.

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów wcześniej do niego przygotowanych .Leczenie zachowawcze powinno być zakończone , pacjent musi cechować się idealną higieną  jamy ustnej oraz mieć zdrowe wszystkie zęby. Ostatnim etapem w przygotowaniu pacjenta do leczenia ortodontycznego jest wykonanie zbiegu profesjonalnej fluoryzacji w gabinecie stomatologicznym.

Ogólny schemat przebiegu leczenia ortodontycznego.

Na pierwszej wizycie ,podczas rozmowy z pacjentem uzyskujemy informację z jakiego powodu zgłasza się on do specjalisty ortodonty ,co najbardziej przeszkadza mu w ustawieniu zębów oraz jakie są jego oczekiwania .Po zbadaniu pacjenta lekarz  stawia rozpoznanie .Pobierane są wyciski pod modele diagnostyczne lub wykonywane są skany jamy ustnej pacjenta .Na podstawie zdjęć - pantomograficznych i cefalometrycznych ortodonta przygotowuje indywidualny plan leczenia.

Podczas kolejnej wizyty zostaje omówiony plan leczenia, jego przebieg i czas trwania. Lekarz zakłada aparat, a następnie przekazuje informacje dotyczącą prawidłowego użytkowania aparatu.

Wizyty kontrolne podczas całego procesu leczniczego odbywają się według zaleceń lekarza średnio co sześć tygodni. Podczas wizyty specjalista ortodonta kontroluje przebieg leczenia i wykonuje wszelkie konieczne czynności w celu jego dalszych postępów.

Po zakończonym aktywnym leczeniu ortodontycznym oraz zdjęciu aparatów stałych rozpoczyna się faza leczenia retencyjnego.

Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszego pacjenta.

W naszym gabinecie oferujemy następujące rodzaje aparatów:

- aparaty ruchome

Aparaty ruchome

- aparaty stałe, metalowe

- aparaty stałe estetyczne

- aparaty stałe, niewidoczne (Incognito)

 

Aparaty nakładkowe  (Invisalign)

Tak działają tylko nakładki Invisalign

Przezroczyste nakładki Invisalign są dostosowane do konkretnego pacjenta i powstają z użyciem zastrzeżonego materiału SmartTrack. Nakładki są dokładnie dopasowane do uzębienia pacjenta, a badania kliniczne wykazały, że ich stosowanie umożliwia lepszą kontrolę nad przemieszczeniami zębów, dzięki delikatnym przesunięciom, a nawet, gdy to konieczne, ich rotacjom. 

Nakładki można zdejmować, co umożliwia wykonywanie wszystkich normalnych czynności, od mycia i nitkowania zębów po jedzenie ulubionych potraw. A ponieważ są niemal niewidoczne, inne osoby szybciej zauważą piękniejszy uśmiech niż same nakładki. 

Proces leczenia:

1.Konsultacja.

Po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza Invisalign zostają wykonane prześwietlenia, skany cyfrowe lub wycisk zębów pacjenta. Ta dokumentacja jest podstawą do stworzenia planu leczenia ClinCheck® 3D konkretnego pacjenta.

2.Nakładki.

Pacjent otrzymuje w gabinecie lekarza zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi codziennie nosić i wymieniać w domu – przeciętnie co 1-2 tygodnie.

 

3.Wyniki.

Lekarz spotyka się z pacjentem co 6-8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia i wydania nowych nakładek. Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu  retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji.

Komentowanie jest wyłączone.